آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

     علائم انواع لنرها   96/09/08


علایم اختصاری لنز های نیکون بدین ترتیب هستند:
DC، کنترل محدوده محوری تصویر مستقل از تغییر عمق میدان،مخصوص لنزهای پرتره
DX لنزهای مخصوص دوربین های SLR دیجیتال با دایره تصویر کوچک تر نسبت به لنزهای 5 میلیمتری
VR:کاهش اثرات لرزش دوربین معادل سه درجه سرعت سریعتر
PC: اصلاح پرسپکتیو به وسیله چرخش و جابجایی افقی و عمودی لنز نسبت به بدنه دوربین
D: انتقال داده های فاصله تا موضوع از لنز به بدنه جهت استفاده از روش های پیشرفته اندازه گیری سه بعدی و استفاده در عملکردهای پیشرفته فلاش
ED: عدسی های با ضریب شکست و تفرق نوری بسیار کم، کاهش تجزیه رنگ و افزایش کنتراست تصویر حتی در دیافراگم های باز
G: مشابه لنز های D ولی فاقد رینگ دیافراگم روی لنزی کنترل دیافراگم از طریق بدنه انجام می شود
IF: عمل فوکوس بدون تغییر طول لنز و فقط با حرکت داخلی عدسی ها انجام می شود
SWM: لنز های مجهز به موتور حلقوی که باعث می شوند عمل وضوح یابی با سرعت و دقت بیشتر و نیز با صدای کمتر انجام شود
ASP: عدسی های غیر کروی که باعث شفافیت بیشتر و تقلیل کج نمایی به وسیله رفع اختلاف حاصل از عدم تمرکز نورهای عبور کرده از بخش های مختلف عدسی در یک نقطه می شوند،CRC: حرکت مستقل گروه های مختلف عدسی ها در لنز در حین وضوح یابی برای افزایش دامنه و بهبود عملکرد وضوح یابی به خصوص در فاصله نزدیک
RF: نوع خاصی از لنزهای IF که برای عمل وضوح یابی فقط عدسی های عقبی حرکت می کنند، بدان جهت که این گروه از عدسی ها اصولا سبکتر و کوچکتر هستند، عمل وضوح یابی سریعتر و نرمتر انجام می شود
SIC: پوشش های پیشرفته روی عدسی ها باعث کاهش هاله و درخشش های ناشی از انعکاس نور در لنز به واسطه تابش مستقیم نور در لنز می شوند، این نوع پوشش در حال حاضر تمام لنز های AF را در بر می گیرد.

لنز های کلی نیکون نیز به انواع (DX) ، قطر تصویرشان از 5 میلیمتر کوچکتر است، روی سوژه زوم می شود (Zoom) ، ماکرو نیز سوژه را در سایز خودش شفاف و واضح با ارائه تمامی جزئیاتش می گیرد (Macro) ، زاویه واید نیز سوژه را با زاویه باز می گیرد (Wide angle) ، نرمال نیز سوژه را با زاویه نرمال طبیعی می گیرد (Normal) ، تله فتو سوژه را در زاویه بسته می گیرد (Telephoto) و لنز دیگری که سوژه را بزرگ و شفاف نشان می دهد (Fisheye) است. این لنزها به صورت اتوفوکوس کار می کنند.
تقریبا لنز های قابل تنظیم فوکوس دستی هم مشابه همین لنزهای اتوفوکوس هستند و به دسته های Wide angle ، نرمال ، ماکرو و PC Macro تقسیم شده اند،لنز دیگری که در واقع لنزهای دیگر را روی خود وار می کند را AF Teleconvertor یا مبدل لنزها نام گذاری کرده اند که همگی در سایز های مختلف در دسترس هستند.

اصطلاح STM مخفف واژه های Stepper Motor است که توسط شرکت کانن برای لنزهای سری جدید خود استفاده می کند . مشخصه بارز این لنزها اتوفوکوس سریعتر هنگام تصویربرداری می باشد . در حال حاضر سه مدل لنز STM ارائه شده که عبارتند از :

EF-s 18-135 ، Ef-s 18-55 و EF 40 . این لنزها بیشترین قابلیت خود را هنگام استفاده بر روی دوربین های 70d،650D ; 700D و SL100 نشان می دهند . همچنین برای دوربین EOS-M نیز دو مدل لنز STM عرضه شده که عبارتند از :

EF-M 18-55 و EF-M 22

عبارت usm در لنزهای کانن چیست؟و تفاوت usmII با USM چیست؟همینطور منظور از لنزهای تیپ EF چیست؟

جواب :

واژه USM مخفف عبارات Ultra Sonic Motor بوده و به معنای موتور مافوق صوت می باشد . این نوع موتورها در لنزهای کانن بکار رفته و در سرعت فوکوس و بی صدا بودن لنز تاثیر به سزایی دارند .

نسل جدید این نوع موتورها در برخی منابع بنام USM II معرفی شده اند .

واژه EF نشاندهنده لنزهایی است که برای دوربین های سری EOS کانن ساخته شده اند.

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.