آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

      روش ساده برای کاهش غبغب هنگام عکاسی پرتره   96/09/08


🎈 در عکاسی پرتره اندک مواردی وجود دارند که به اندازه غبغب ها ناخواستنی باشند. برادران روسی کالدونوف (Koldunov Brothers) پنج تکنیک ساده برای مخفی کردن یا کاهش غبغب ها آموزش داده اند که می توانند به زیبا تر کردن پرتره های شما کمک کنند.
در ادامه با پارس کانن همراه باشید.

💎 1. سر به جلو

در این روش از مدل خواسته می شود تا پیشانی اش را به جلو و رو به پایین بکشد. این کار باعث کشیده یا محکم شدن پوست اطراف گردن و در نتیجه کاهش غبغب می شود.

💎 2. تغییر ژست
عکاسی از سوژه تان با کمی زاویه می تواند، با تاکید کردن بر خط فک، باعث کاهش ظاهر غبغب شود.

💎 3. ایجاد سایه
این تکنیک برای کاهش غبغب از نورپردازی استفاده می کند. با بالا بردن نور بالای سر سوژه، یک سایه زیر چانه ایجاد خواهید کرد که پوست شُل ناخواسته را مخفی خواهد کرد.

💎 4. عکاسی از بالا

به جای عکس گرفتن به طور مستقیم، عکاسی از بالا به پایین با کمی زاویه به سمت سوژه را امتحان نمایید. این کار باعث مخفی کردن غبغب، و ایجاد یک خط فک قوی تر خواهد شد.

💎 5.عکاسی از فاصله نزدیک

نزدیک تر شدن به سوژه با یک لنز واید باعث ایجاد اعوجاج (distortion) در صورت خواهد شد، که برخی موارد می تواند نتایج زیبا تری داشته باشد. اما باید مراقب باشید که در اینکار زیاده روی نکنید، چراکه افکت ایجاد شده می تواند غیر طبیعی یا نامطلوب شود (اگر خیلی به سوژه نزدیک باشید بینی و پیشانی سوژه خیلی بزرگتر دیده می شود).

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.