آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

     پنج استفاده کاربردی از تخته فوم در عکاسی   96/08/12


در این مطلب کوتاه، با 5 کاربرد یک تخته فوم (فوم برد) ساده در عکاسی تان آشنا خواهید شد. تجهیزات عکاسی و نورپردازی گران قیمت همواره در دسترس هستند، اما گاهی با یک راه حل دست ساز یا DIY می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد یا آن پول را صرف خرید یک قطعه مورد نیاز دیگر کرد. در ادامه کالیب پایک (Caleb Pike) پنج استفاده کاربردی از تخته فوم در عکاسی را به اشتراک گذاشته است.

1- نور تکمیلی

اگر فقط یک نور روی سوژه تان داشته باشید، احتمالا سایه های شدید نتیجه خواهید گرفت. قرار دادن یک قطعه تخته فوم (فوم بُرد) سفید رنگ، به عنوان نور تکمیلی یا پُر کننده (Fill light) به بازتاب نور به سایه ها و کاهش آن ها کمک خواهد کرد. تخته فوم سفید به عنوان یک رفلکتور خوب جواب می دهد، و می توانید از آن در عکاسی محصولات، غذا ها و پرتره استفاده نمایید.

 


2- نور بازتابی

اگر نمی خواهید هیچ نور مستقیمی روی سوژه تان داشته باشید، می توانید از تخته فوم برای بازتاب نور به سمت سوژه استفاده نمایید. نور بازتابی نرم تر است و یک نور زیبا و گسترده روی سوژه تان خواهید داشت.

 


3- مسدود کردن نور

اگر می خواهید روی نور کنترل بیشتری داشته باشید، می توانید در نورپردازی از تخته فوم برای مسدود کردن نور ناخواسته و جلوگیری از نشت آن به سایر قسمت های عکس استفاده نمایید.

 


4- پس زمینه

شما می توانید از تخته فوم سفید به عنوان یک پس زمینه ساده و تمیز در عکاسی از محصولات استفاده نمایید. چند قطعه فوم برد کافیست تا استودیو عکاسی از محصولات رومیزی خودتان را داشته باشید.

 


5- خلاقیت در نورپردازی

با سوراخ کردن و یا ایجاد بُرش با شکل های مختلف روی تخته فوم و قرار دادن آن مقابل منبع نور، می توانید کنترل و گزینه های خلاقانه ای از نحوه تابش نور بر پس زمینه داشته باشید و به عکس هایتان ظاهر منحصر به فردی دهید.

 

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.