آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

     لنز   96/04/06

#لنز
#دوربین
#نیکون
#کانن
#لنزهای کانن
#لنز های نیکون

بر خلاف بدنه های دوربین که کارخانه سازنده برای شاتر دوربین عمر مفید مشخص می کند ,لنزها اینگونه نیستند.می توانید با مراجعه به دفتر چه راهنمای دوربین و یا سایت سازنده عمر مفید دوربین را ببینید.
لنز به دلیل ماهیت فیزیکی که دارد.نمی تواند دارای شمارنده ای باشد که برایش تعدادی در نظر گرفت.
لنزهایی وجود دارند که با اینکه چندید دهه از تاریخ ساخت آنها می گذرد ولی همچنان با کیفیت و محبوب و کمیاب و گران هستند.
برای نمونه می توان به پرتره رسمی رییس جمهور آمریکا اشاره کرد که با دوربین و لنز گرفته شده که چندین سال یا یکی دو دهه از عمر آنها گدشته است. دوربین 1ds mark iii و لنز Canon 70-200mm f/2.8L IS که دوربین تولید سال 2007 و لنز تولید سال 1995 است.
در مقایسه با پرتره اوباما در سال 2012 که با جدیدترین دوربین و لنز گرفته شد یعنی کانن 5D Mark III و لنز 85mm f/1.2L پرتره ترامپ برای خیلی ها سوال ایجاد کرد که چرا از تجهیزات روز استفاده نشده است.
یک نتیجه که می توان از این موضوع گرفت همین است لنزی که دو دهه از ساخت آن می گذرد هنوز هم دارای کیفیت قابل قبولی است که برای شخص مهمی مورد استفاده قرار می گیرد.
پس اصلا این جمله برای لنزها قابل قبول نیست که چند شات کارکرده است.

تنها تستی که وجود دارد این است که چندین شات با آن لنز بگیرید و عکسها را مورد بازبینی قرار دهید.
و مهمترین مسیله اعتماد داشتن به فروشنده است.لنزها از نظر کیفیت با هم متفاوت هستند .لنزهای ارزان قیمت که بیشترین ماده تشکیل دهنده ان پلاستیک است و در برابر گرد و قبار و سرما و گر ما مهرو موم و مقاوم نیستند. و لنزهای گران قیمت و حرفه ای مثل سری l کنن که بسیار مقاوم هستند.
در خرید لنزهای ارزان باید وسواس زیادی داشته باشید. چون آسیب پذیری بیشتری دارند
متاسفانه معضل کپی و ساخت چین کم کم به دوربین و لنز هم در حال سرایت است.که نمونه لنز تقلبی 50 میلیمتر را در همین گروه به دوستان توضیح دادیم.
لنز تامرون که تولید و ساخت ژاپن است و از لحاظ کیفیت عکس با کنن و نیکون رقابت می کند. و چندین وقت است که نمونه چینی این لنز دربازار موجود است که اصلا کیفیت نمونه ژاپنی را ندارد.
24-70mm f/2.8 tamron
که رقیب سرسخت همتای خود در کنن است را نمی توانید در بازار ایران با ساخت ژاپن پیدا کنید و ساخت چین آن فراوان است
....................................................
در مورد لنز حرف های زیادی وجود دارد و نکته ای که در بین عکاسان زیادی در کشورمان رعایت نمی شود ,اصول صحیح محافظت و تمیز نگه داشتن بدنه و لنز و فیلتر است.
اولین مورد داشتن کیت تمیز کننده برای دوربین است که قیمت پایینی هم دارد و داشتن آن برای تمام دوستان عکاس واجب داست.
با رعایت کردن چند نکته ساده می توانید به راحتی عمر مفید دوربین خود را بالا ببرید .
اول اینکه قبل از هر کاری چندین بار با دمنده موجود در کیت ,گرد و غبار را از روی لنز پاک کنید.
و این کار را با کشیدن قلموی مخصوص بروی لنز ادامه دهید و دوباره با دمنده گرد و غبارهای ریز که ممکن است چسبیده باشند را پاک کنید.
بروی دستمال مخصوص موجود در کیت مقداری از اسپری مخصوص لنز اسپری کنید و دستمال را به آرامی بروی لنز بکشید تا کاملا تمیز شود...
به هیچ وجه اسپری را مستقیم بروی لنز اسپری نکنید.
از هر دستمالی برای پاک کردن استفاده نکنید و سعی شود از دستمال مخصوص استفاده شود.می توانید از دستمالهای مخصوص عینک هم استفاده کنید. ولی دستمال مرغوب و درجه یک.نه دستمالهای معمولی.
نکته بسیار مهمی وجود دارد که در طول زمان می تواند آسیبهای جدی به دوربین و لنز وارد کند و آن رطوبت است.
رطوبت دشمن لنز است . هر چند که بیشتر لنزها و لنزهای حرفه ای و گران قیمت در برابر رطوبت مقاوم هستند و باز هم می توانید با روشی بسیار آسان و ارزان از ابزارتان محافظت کنید.
بوسیله کیسه های کوچک ژل سلیکا...می توانید با قرار دادن چند کیسه کوچک در محل نگهداری دوربین و لنز آنها را از رطوبت محافظت کنید.

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.