آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

     چگونه از معماری داخلی عکاسی کنیم   96/03/18

چگونه از معماری داخلی عکاسی کنیم

عکاسی فضای داخلی یک سبک عکاسی عالی است که باید در آن مهارت داشته باشید، چون بسیاری از شرکت ها، آژانس های املاک و مستغلات و نشریات همیشه به عکس های فضای داخلی خوب نیاز دارند. بنابراین یک مطلب با مجموعه نکات مفید به آن اختصاص داده ایم و از شما عزیزان دعوت می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه شوید. هدف این آموزش، عکاسی معماری از فضا های داخلی است، نه عکاسی عمومی (کلی) از داخل خانه.


 


1- نورپردازی عکس را می سازد

برای شروع، اول از همه چیز چراغ های اتاق را روشن کنید. این کار به اضافه کردن عمق و اختلاف رنگ به صحنه کمک می کند. مطمئن شوید که هیچ بازتابی از چراغ ها بر روی قاب عکس ها، آینه ها و پنجره وجود نداشته باشد و سپس نگاه کنید تا ببینید آیا به نور اکسترنال اضافی نیاز دارید یا نه.
زمانی که من در حال عکاسی از فضای داخلی هستم، دوست دارم در صورت امکان اول این کار را با نور طبیعی انجام دهم، و هر وقت نیاز بود از چراغ های موجود در آنجا به عنوان مکمل استفاده کرده، و روشنایی اضافی را به عنوان آخرین چاره، یا با استفاده از فلاش های کوچک یا استروب های بزرگ اضافه کنم. من از ترکیبی از هر دو استفاده می کنم. در این مورد بعدا بیشتر توضیح خواهیم داد.
شما می خواهید نور به طور طبیعی در تصویر شما جریان پیدا کند و به هدایت چشم کمک کند. در تصاویر، فضاهای بزرگ سفید چشم را به سمت خود می کشند، بنابراین تا حد امکان از نواحی بیش از حد روشن مثل پنجره ها اجتناب کنید. با این وجود، در حال حاضر بیش از حد روشن رها کردن پنجره ها و درها قابل قبول تر از گذشته است. بسیاری از نشریات مهم این کار را انجام می دهند، اما اگر درست نگاه کنید می بینید که معمولا بیش از حد روشن است و حواس پرت کننده به نظر می رسد.
شما می خواهید روشنایی شما شفاف باشد، و مردم آن را احساس کنند، اما نمی خواهید آنها بتوانند تشخیص دهند که چطور این کار را انجام دادید. هدف شما یک نورپردازی طبیعی و واقع گرایانه در سرتاسر کادر است.


2- فلاش دوست شماست

همانطور که در مرحله یک ذکر شد، نورپردازی عکس را می سازد. با در نظر داشتن این مسئله، فلاش در بسیاری از موقعیت هایی که در آنجا نور کم است یا شما نیاز دارید نور روز و نور فضای داخلی را متعادل کنید تا یک صحنه طبیعی ایجاد کنید، ضروری است.
فلاش های قابل حمل کوچک، مانند Nikon SB 900 یا Canon Speedlight 580EX II، برای تنظیم سریع و پخش کردن نور در یک اتاق تاریک یا کم نورپردازی شده عالی هستند. من همچنین از استروب های بزرگ، مانند Westcott Spiderlites استفاده می کنم. فلاش های بزرگتر توزیع بیشتر نور را میسر می سازند، اما برای برپایی (آماده سازی) می توانند بزرگ و پردردسر باشند.
برای به دست آوردن بهترین نتایج، من معمولا فلاش ها یا استروب ها را رو به یک سطح صاف مانند یک دیوار یا یک سقف نزدیک دوربین قرار می دهم. در این صورت به عنوان یک سافت باکس بزرگ عمل کرده و نور را در سرتاسر اتاق پخش می کند. مراقب باشید که نور را از دیوارهای رنگی «پررنگ»، مانند آبی تیره، قرمز و بنفش بازتاب نکنید. این کار می تواند باعث شود که کمی از رنگ بازتاب شود، که یک نور قرمز در تصویر ایجاد می کند، تقریبا مثل این که به فلاش ژل رنگی متصل کرده باشید.
کلید نورپردازی خوب آزمون و خطاست، چون هر اتاقی متفاوت است و هر منبع نوری نیز متفاوت است. با تنظیم عکس خود بر روی یک سه پایه بدون هیچ نوری شروع کنید، سپس یک نور اضافه کنید و نتایج خود را بررسی کنید.


3- به سمت گوشه عکس بگیرید

این یکی از مهم ترین نکته ها برای عکاسی از فضای داخلی است و بسیار ساده است: به سمت گوشه یک اتاق عکس بگیرید تا فضای اتاق بزرگتر به نظر برسد.
درست مثل طرز کار آینه، عکاسی به سمت یک گوشه باعث می شود اتاق بزرگتر و قابل زندگی تر به نظر برسد. این نکته را با عکاسی از یک موقعیت پایین و با یک لنز واید یک گام فراتر ببرید، اما برای اجتناب از اعوجاج، بیش از حد واید نباشد.
وقتی شما مستقیما به سمت یک دیوار عکس می گیرید، می تواند باعث شود که اتاق تخت به نظر برسد، و گاهی اوقات دیوارها ممکن است به طرز عجیبی در دوربین خم به نظر برسند. به مجلات فضای داخلی مهم نگاه کنید، آن وقت خواهید دید که گوشه اتاق بهترین جا برای عکاسی به سمت آن است.


4- اجازه دهید فضای داخلی داستان را بگوید

به دنبال راه های منحصر به فرد برای ثبت هویت یک مکان و به نمایش گذاشتن مشخصه واقعی آن باشید.
اگر ساختمان، یک خانه آجری قدیمی است، به دنبال جزئیات آجری منحصر به فردی باشید که می توانید آنها را برجسته کنید. اگر یک ساختمان مدرن فوق العاده براق است، به دنبال الگوهای نور منحصر به فرد یا جزئیات معماری غیر معمول باشید.
هر فضای داخلی و ساختمان داستانی دارد، بنابراین یک راه خوب برای موفقیت این است که آن را پیدا کنید و برای مشتری خود ثبت کنید. در این راستا، اگر از نور مصنوعی بیش از حد استفاده کنید، معلوم خواهد بود، چون این همان فضای داخلی که آنها همیشه می دیدند نیست.

5- خلاق باشید

این یکی از آن نکته هایی است که من همیشه به افراد توصیه می کنم. در عکاسی خلاق باشید و از امتحان کردن یک چیز جدید نترسید.
چیزهای جدید در زمینه نورپردازی (شاید استفاده از یک فلاش با ژل رنگی) یا عکاسی با یک لنز زوم را امتحان کنید. هر عکس برای این است که با آن آزمایش کنید، و معمولا در نهایت چیزی به دست خواهید آورد که در واقع آنقدر خوب به نظر می رسد که شاید انتظارش را نداشتید. حتی اگر اینطور نشود، ممکن است ایده ای برای امتحان یک چیز دیگر به شما بدهد.

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.