آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

     بررسی اجمالی بهترین دوربین های اکشن کم 4Kسال 2016   95/07/14

 

دوربین های اکشن کم از زمانی که اولین دوربین GoPro در سال 2005 وارد بازار شد مسیر طولانی ای را پشت سر گذاشته اند (و چه باور کنید و نکنید، این اولین دوربین اکشن کم از فیلم های نگاتیوی 35 میلی متری استفاده می کرد). اندازه این دوربین بسیار کوچک شده، و کیفیت تصویر آنها با ورود هر نسل جدید به میزان قابل ملاحظه ای بهتر شده است. بسیاری از این دوربین های اکشن کم مجهز به صفحه نمایش LCD اصلی (ویژگی ای که چند سال پیش به ندرت در آنها دیده می شد) هستند، و برخی از مدل ها نیز بدون نیاز به استفاده از یک محفظه کاملا ضدآب و ضد ضربه بوده و از برخی از مدل های دیگر حتی می توان برای ارسال زنده استفاده کرد. همه دوربین های اکشن کم با نرم افزارهای اختصاصی تزویج می شوند.

با وجودی که دوربین های اکشن کم بسیار زیادی در بازار وجود دارد، اما تعداد مدل های توانمندی که قادر به ضبط فیلم با کیفیت 4K باشند، بسیار کمتر است. ما در این بررسی اجمالی منحصرا به سراغ معرفترین دوربین های اکشن کم 4K و همچنین برخی مدل های کمتر معروف می رویم. با وجودی که Sony و GoPro هر دو نام های بزرگی در دنیای دوربین های اکشن کم هستند و Ricoh نیز سال هاست دوربین های مقاوم و ضدآب می سازد، شرکت هایی نظیر Yi و Wimius در این بازار از شهرت کمتری برخوردار هستند. قیمت دوربین اکشن کم Yi 4K تنها 250 دلار بوده و این دوربین از بسیاری از جهات و جنبه ها عملکرد بهتری در مقایسه با دوربین اکشن کم پرچمدار جدید GoPro دارد. از طرف دیگر، دوربین اکشن کم Wimius Q1 با قیمت خرده فروشی تنها 70 دلار عرضه می شود و به عنوان ارزان ترین دوربین اکشن کم 4K در این بررسی گنجانده شده است.

علاوه بر دوربین های اکشن کم 4K، ما در این بررسی دوربین Olympus TG Tracker را نیز وارد کرده ایم، که یک ابزار ثبت اطلاعات همراه با قابلیت عکاسی و تصویربرداری است. این دوربین علاوه بر قابلیت ضبط فیلم های 4K، قادر به ثبت اطلاعاتی از قبیل ارتفاع، دما، محل، شتاب و غیره است.

در این بررسی اجمالی نگاهی به دوربین های اکشن کم 4L یزر می اندازیم:

 • GoPro HERO4 Black
 • Olympus Stylus Tough TG-Tracker
 • Ricoh WG-M2
 • Sony FDR-X1000V
 • Wimius Action Cam Q1
 • Yi 4K

مقایسه مشخصات:

 

Olympus Stylus Tough TG-Tracker

 

  قادر به ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه / مجهز به سنسور تصویر 2.3/1 اینچ 7.2 مگا پیکسل / 180 گرم

نقاط قوت:

 • علاوه بر تصویر 4K اطلاعات بسیار زیادی را ثبت می کند
 • ضدآب بدون نیاز به محفظه خارجی
 • مجهز به لرزه گیر تصویر در طول ضبط 4K
 • صفحه نمایش LCD تاشو به بغل

نقاط ضعف:

 • کیفیت تصویر 4K به اندازه سایر رقبا خوب نیست
 • بسیار بزرگ است
 • میدان دید استاندارد آن بسیار واید است
 • محافظ لنز دوربین باعث تار شدن تصاویر می شود

با وجودی که شرکت المپیوس سال هاست مشغول ساختن دوربین های مقاوم است، دوربین Stylus Tough TG-Tracker معرف اولین حضور این شرکت در دنیای دوربین های اکشن کم است. البته این دوربین را با کمی ارفاق می توان یک دوربین «اکشن کم» نامید، چرا که این دوربین در واقع یک ابزار ثبت و ردگیری است که قادر به ضبط فیلم های 4K نیز هست.

دوربین Olympus TG-Tracker با ارائه قابلیت ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه، مجهز به یک سنسور تصویر BSI CMOS پشت روشن 7.2 مگا پیکسل از نوع و اندازه 2.3/1 اینچ است که با یک موتور پردازش تصویر TruePic VII ترکیب شده است. به دلیل پایین بودن تعداد پیکسل ها، تصاویر برای تبدیل شدن به فیلم های 4K نیاز به درج دارند و این مسئله در مورد عکس های 8 مگا پیکسلی نیز صادق است که این دوربین قادر به تولید آنهاست. اما دوربین TG-Tracker تنها برای گرفتن فیلم و عکس نیست، این دوربین از قابلیت ثبت را نیز ارائه کرده، و قادر به ثبت مولفه هایی از قبیل ارتفاع، شتاب، عمق آب، دما، جهت و غیره است. این دوربین تا عمق 30 متر ضدآب، در برابر سقوط از ارتفاع 2.1 متر ضد ضربه، تا دمای 10- درجه سانتیگراد ضدانجماد بوده و زیر باری به وزن 100 کیلوگرم نمی شکند. دوربین المپیوس Tough TG-Tracker همچنین مجهز به یک صفحه نمایش LCD تاشو 1.5 اینچ برای کار کردن با منوها و یک نور داخلی است که قادر به تولید نوری با شدت 60 لومن است. این دوربین در هنگام ضبط فیلم های 4K یک سیستم لرزه گیر الکترونیکی را نیز ارائه می کند و مجهز به یک بوش سه پایه داخلی است.

 

 یک نمونه عکس از دوربین اکشن کم Olympus TG-Tracker. به نسبت ابعاد 16:9 عکس دقت کنید.

متاسفانه، کیفیت تصویر فیلم های 4K تولید شده با Olympus TG-Tracker همتراز با سایر دوربین های رقیب نبوده و با مشکل شاتر رولینگ و اعوجاج همراه است. کیفیت صدا هم تنها در حد قابل قبول است (دوربین فاقد میکروفون استریو است). میدان دید پیش فرض دوربین، 207 درجه است، که بیش از اندازه واید و باز است. اما زمانی که سیستم لرزه گیر فعال می شود، میدان دید تا 161 درجه کاهش می یابد و این دوربین یک تنظیم بسته تر را زیر ارائه می کند که بدون لرزه گیر 156 و با لرزه گیر 126 درجه است. دوربین اکشن کم المپیوس Tough TG-Tracker قادر به تولید عکس های 8 مگا پیکسل نیز هست، که کیفیت تصویر در اینجا نیز چنگ چندانی به دل نمی زند، در واقع کیفیت تصویر آن بسیار پایین تر از دوربین های اکثر تلفن های هوشمند است.

قابلیت تایم لپس نیز با فواصل 0.5 تا 60 ثانیه ارائه شده است و حداکثر سرعت عکسبرداری این دوربین اکشن کم مقاوم، 2 فریم در ثانیه است. در این دوربین امکان گرفتن فیلم و تصویر با دو تنظیم 1080/60p و 720/240p نیز وجود دارد و دوربین با یک باطری شارژی 4.9Wh تغذیه می شود که عمر اسمی آن 95 دقیقه ضبط فیلم با تنظیم 4K/30p است. دوربین اکشن کم Olympus Stylus Tough TG-Tracker در بهترین تعریف یک ابزار ثبت اطلاعات کارآمد است که قابلیت های عکاسی و تصویربرداری 4K را نیز ارائه می کند و از نظر قابلیت های عکاسی و تصویربرداری به پای سایر رقبا نمی رسد.

Ricoh WG-M2

 

 قادر به ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه / مجهز به سنسور تصویر 2.3/1 اینچ 7.2 مگا پیکسل / 136 گرم

نقاط قوت:

 • طراحی عالی، صفحه نمایش LCD رو به بالای آن بسیار مفید است
 • ضدآب بدون نیاز به محفظه خارجی
 • مجهز به لرزه گیر تصویر در طول ضبط فیلم

نقاط ضعف:

 • کیفیت تصویر 4K به اندازه سایر رقبا خوب نیست
 • بسیار بزرگ است
 • میدان دید استاندارد آن بسیار واید است
 • محافظ لنز دوربین باعث تار شدن تصاویر می شود

دوربین اکشن کم Ricoh WG-M2 به عنوان مدل جایگزین دوربین WG-M1، اولین دوربین اکشن کم این شرکت تولید کننده، عرضه شد. این دوربین همراه با ارائه قابلیت ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه، یک میدان دید سوپر واید 204 درجه را نیز ارائه کرده و مجهز به یک سنسور تصویر CMOS 2.3/1 اینچ 8 مگا پیکسل است. این دوربین همچنین مجهز به یک صفحه نمایش LCD است که نمای زنده ای از ضبط را همراه با قابلیت پخش تصاویر ضبط شده ارائه می نماید.

دوربین Ricoh WG-M2 از نظر طراحی دوربین و مدل برجسته ای است. این دوربین نیاز به هیچ محفظه خارجی نداشته و بلافاصله پس از خروج از بسته بندی تا عمق 20 متر ضدآب، در برابر سقوط از ارتفاع 2 متر ضد ضربه و تا دمای 10- درجه سانتیگراد ضد انجماد است. این دوربین در طول ضبط فیلم لرزه گیر تصویر ارائه می نماید (البته نه در ضبط 4K) و مجهز به یک بوش سه پایه داخلی است و کیفیت ساخت آن در کل عالی است.

میدان دید 204 درجه دوربین اکشن کم Ricoh WG-M2 تا 151 درجه قابل کاهش است، اما کیفیت تصویر 4K آن در کل پایین تر از سایر رقبا است. سایه-روشن در کل مسئله ساز است و تصاویر ضبط شده در کل کمی تار هستند (و این مشکل با اضافه شدن محافظ لنز تشدید می شود). در این دوربین نیز برای تولید تصاویر 4K نیاز به درج است. دوربین WG-M2 به هر اندازه که از نظر طراحی خوب است، تقریبا به همان اندازه در تولید تصویر ضعیف است. این دوربین دو تنظیم 1080/60p و 720/120p را نیز برای ضبط فیلم ارائه می نماید و عکس های 8 مگا پیکسل آن بسیار ضعیف تر از دوربین های تلفن های هوشمند جدید است. حداکثر سرعت عکسبرداری Ricoh WG-M2، 8 فریم در ثانیه به میزان 10 فریم است و چند گزینه محدود را برای ضبط فیلم های تایم لپس نیز ارائه می کند.

 

 نمونه عکس دوربین Ricoh WG-M2

دوربین اکشن کم ریکو WG-M2 با یک باطری شارژی (و قابل جداسازی) 3.4Wh با عمر اسمی 80 دقیقه ضبط فیلم با تنظیم 4K/30p تغذیه می شود. این دوربین نقاط کنترل متعددی را ارائه می کند و صفحه نمایش LCD رو به بالای آن باعث می شود استفاده از این ابزار تولید تصویر بسیار آسان شود. این دوربین کمی کنترل نوردهی دستی را نیز ارائه می کند و کاربران می توانند به میزان حداکثر تا 3 گام جبران نوردهی وارد کنند.

Sony FDR-X1000V

 

  قادر به ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه / مجهز به سنسور تصویر 2.3/1 اینچ 7.2 مگا پیکسل / 114 گرم

نقاط قوت:

 • کیفیت تصویر 4K عالی بدون نیاز به تنظیم خاص
 • لرزه گیر تصویر به هنگام ضبط 1080p
 • صفحه نمایش LCD رو به بغل
 • پورت میکروفون

نقاط ضعف:

 • فاصل کاربری بد
 • بدون محفظه خارجی ضدآب نیست
 • برای ضبط 4K بر روی یک کارت حافظه SDHC به آپدیت سخت افزار نیاز است
 • دوربین بزرگی است

دوربین Sony FDR-X1000V ممتازترین دوربین اکشن کم شرکت سونی تا این تاریخ بوده و در دو کیت متفاوت عرضه می شود: یک کیت همراه با کنترل از راه دور مچی و کیت دیگر همراه با یک محفظه ضدآب. این دوربین قادر به ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه با استفاده از کدک XAVC S بوده و مجهز به یک سنسور تصویر BSI CMOS پشت روشن 8.8 مگا پیکسل با از نوع و اندازه 2.3/1 اینچ است که با یک موتور پردازش تصویر BIONZ X ترکیب شده است. یکی از جذاب ترین ویژگی های این دوربین امکان ارسال زنده محتوای تصویری (از طریق یک اکانت پرداخت شده) است.

دوربین های اکشن کم شرکت سونی همواره از یک طراحی غیر مکعبی زیبا برخوردار بوده اند که تا اندازه ای شبیه به دوربین های هندی کم است. دوربین FDR-X1000V دوربین بزرگی است، بویژه هنگامی که در محفظه خارجی خود قرار می گیرد. این دوربین بدون محفظه در برابر تراوش آب مقاوم است، اما ضدآب نبوده و نمی توان از آن در زیر آب استفاده کرد (این دوربین ضد ضربه و ضد انجماد هم نیست). دوربین اکشن کم FDR-X1000V در طول تصویربرداری لرزه گیر الکترونیکی (به غیر از ضبط 4K) را ارائه می کند و مجهز به یک بوش سه پایه سنتی است. این مدل دارای یک صفحه نمایش LCD رو به بغل برای کارکردن با منوها و دیدن تنظیمات است، اما هیچ صفحه نمایشی برای دیدن تصاویر ندارد؛ برای این کار باید کنترل از راه دور مچی آن را تهیه کنید. کیفیت ساخت این دوربین در کل خوب است، اما بدنه ان در کل پلاستیکی است.

 

دوربین Sony FDR-X1000V عکس ها را با نسبت ابعاد 16:9 تولید می کند.

میدان دید پیش فرض دوربین اکشن کم Sony FDR-X1000V، 170 درجه است. این دوربین از قرائت پیکسل کامل برخوردار بوده و در نتیجه کیفیت تصویر آن خارق العاده است. تنظیمات پیش فرض ضبط فیلم منجر به تولید فیلم هایی می شوند که در مقایسه با کیفیت تصویر دوربین GoPro HERO4 Black شارپ تر و غنی تر هستند. تصاویر تولیدی این دوربین از نظر دما نیز سردتر هستند. علاوه بر ضبط فیلم های 4K، این دوربین اکشن کم سطح بالا قادر به ضبط فیلم های 1080/120p و 720/240p نیز می باشد و عکس ها نیز در آن با رزلوشن 8.8 مگا پیکسل گرفته می شوند و حداکثر سرعت عکسبرداری متوالی آن نیز10 فریم در ثانیه است. دوربین اکشن کم سونی FDR-X1000V حالت تصویربرداری تایم لپس با فواصل 5 تا 6 ثانیه را نیز ارائه می کند. میکروفون های استریوی داخلی باعث می شوند کیفیت صدا نیز بسیار خوب باشد و کاربران می توانند جبران نوردهی و توازن نورسفید را نیز تنظیم کنند.

Sony FDR-X1000V با یک باطری شارژی و قابل جداسازی 4.46Wh با عمر اسمی 50 دقیقه ضبط فیلم با تنظیم 4K/30p تغذیه می شود. بدون وجود کنترل از راه دور مچی، کار کردن با این دوربین کلافه کننده است و از طرفی، این دوربین در بین مدل هایی که در این مقاله بررسی شده اند تنها مدلی بود که برای ضبط فیلم بر روی کارت های حافظه میکرو SDHC به آپدیت سفت افزار نیاز داشت. با این حال، این دوربین یک پورت میکروفون خارجی را ارائه می کند، که در بین دوربین های اکشن کم به ندرت دیده می شود.

دوربین اکشن کم Sony FDR-X1000V در صورتی که به دنبال تصاویر 4K باکیفیت بدون نیاز به گرادیان رنگ یا وضوح افزایی در فرآیند پس از تولید باشید، مدل و گزینه بسیار خوبی است. کار کردن با فاصل کاربری آن واقعا کلافه کننده است، اما قابلیت استفاده از سیستم لرزه گیر الکترونیکی بسیار خوب ان در حالت ضبط 1080/60p تا اندازه ای این ضعف را جبران می کند.

Wimius Action Cam Q1

 

 قادر به ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه / مجهز به سنسور تصویر 16 مگا پیکسل / 114 گرم

نقاط قوت:

 • قیمت بسیار مناسب
 • لوازم های جانبی زیادی همراه دوربین عرضه می شوند
 • صفحه نمایش LCD عقب

نقاط ضعف:

 • کیفیت تصویر 4K بد
 • کیفیت ساخت پایین
 • بدون محفظه ضدآب نیست
 • فاقد بوش سه پایه داخلی

اگر در اینترنت دوربین های اکشن کم 4K ارزان قیمت را سرچ کنید، دوربین های زیادی نمایان می شوند که شبیه به Wimius Action Cam Q1 هستند، اما با نام های مختلف. ما این دوربین را به دلیل نظرات مثبت کاربران در سایت های مختلف به عنوان ارزان ترین دوربین اکشن کم 4K در این بررسی وارد کرده ایم. این دوربین مجهز به یک سنسور تصویر 16 مگا پیکسل با اندازه نامشخص (احتمالا یک سنسور توصیر 2.3/1 اینچ) بوده و قادر به ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه است.

دوربین Wimius Action Cam Q1 همراه با لوازم جانبی متعددی عرضه می شود، که یکی از آنها یک محفظه ضدآب است. استفاده از این دوربین بدون این محفظه را توصیه نمی کنیم، زیرا کیفیت ساخت دوربین چندان خوب نیست و در کل بدنه ضعیفی دارد. با وجودی که این دوربین از نظر طراحی بسیار شبیه به دوربین Yi 4K است، اما از نظر کیفیت ساخت بسیار پایین تر از آن است و فاقد بوش سه پایه یا هر گونه سیستم لرزه گیر به هنگام ضبط فیلم است. با این وجود، صفحه نمایش LCD 2 اینچی که در عقب دوربین تعبیه شده است، برای یک دوربین اکشن کم در این سطح قیمت ویژگی بسیار خوبی است. البته، لمسی نیست.

 

  نمونه عکس دوربین Wimius Q1

کیفیت تصویر 4K دوربین Wimius Q1 خیلی ضعیف است، در واقع این دوربین در بین مدل هایی بررسی شده در این مقاله ضعیف ترین کیفیت تصویر را ارائه می کند. میدان دید پیش فرض آن 170 درجه است، که تقریبا استاندارد است. علاوه بر 4K، این دوربین دو تنظیم 1080/60p و 720/120p را نیز برای تصویربرداری ارائه می کند و کاربران می توانند فیلم های تایم لپس را با فواصل 0.5 تا 60 ثانیه تولید کنند.

دوربین اکشن کم Wimius Q1 با یک باطری شارژی قابل جداسازی 3.3Wh با عمر اسمی 90 دقیقه ضبط فیلم با کیفیت 1080p تغذیه می شود. ما در تجربه خود شاهد بودیم که شارژ کامل باطری این دوربین کفاف یک روز کامل تصویربرداری با کیفیت 4K را می دهد، که با توجه به اینکه باطری آن در بین سایر رقبا از همه کوچکتر است، عملکرد بسیار خوبی است. از طرف دیگر، به دلیل وجود صفحه نمایش در عقب آن و دکمه های کنترل کاملا مشخص، کار کردن با این دوربین فوق العاده آسان و ساده است. البته مراقب دکمه قطع صدای میکروفون دوربین باشید، چون احتمال غیرفعال کردن تصادفی آن زیاد است. متاسفانه، توصیه کردن دوربین اکشن کم Wimius Action Cam Q1 برای خرید از هر نظر که به آن نگاه کنید، دشوار است. این دوربین مصداق کامل این حرف است که «هر چقدر پول بدید، آش می خورید» و با وجودی که لوازم جانبی متعددی همراه آن عرضه می شوند و کار کردن با آن بسیار ساده و آسان است، اما به راحتی نمی توان با کیفیت تصویر بد آن کنار آمد.

Yi 4K Action Camera

 

متن زیر عکس: قادر به ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه / مجهز به سنسور تصویر 12 مگا پیکسل با اندازه 2.3/1 اینچ / 95 گرم

نقاط قوت:

 • کیفیت تصویر 4K خوب
 • LCD لمسی
 • لرزه گیر تصویر هنگام ضبط 1080p
 • عمر باطری عالی
 • قیمت کاملا مناسب

نقاط ضعف:

 • کیفیت صدای ضعیف
 • کار کردن با آن با دستکش سخت است
 • بدون محفظه ضدآب نیست
 • روکش بدنه زود خراش برمی دارد

این اواخر دوربین اکشن کم Yi 4K Action Camera «قاتل GoPro» لقب گرفته است و این دوربین از جنبه های زیادی عملکرد و مشخصات بهتری نسبت به مدل پرچمدار این سلطان پرآوازه دارد. هر دوی این دوربین ها از یک سنسور تصویر 2.3/1 اینچ 12 مگا پیکسل (که احتمالا ساخت سونی است) استفاده می کنند، اما Yi ادعا می کند از نسخه جدیدتر این سنسور استفاده کرده است. این دوربین قادر به ضبط فیلم های 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه بوده و مجهز به یک صفحه نمایش LCD لمسی 2.2 اینچ بسیار خوب است.

دوربین Yi 4K تنها یک دکمه دارد، که یک دکمه ضبط در بالای دوربین است و سایر تنظیمات دوربین با استفاده از صفحه نمایش لمسی بسیار خوب آن تنظیم می شوند. این دوربین ضدآب، ضد ضربه و انجماد نیست، اما کیفیت ساخت آن در کل خوب است؛ ولی باید مراقب روکش بدنه آن باشید، چون به راحتی خراشیده می شود. در کف دوربین، یک بوش سه پایه استاندارد نیز تعبیه شده است.

 

  نمونه عکس دوربین اکشن کم Yi 4K

میدان دید پیش فرض دوربین Yi 4K 160 درجه است، که تقریبا استاندارد است. کیفیت تصویر 4K کاملا خوب است، اما به اندازه دوربین GoPro HERO4 Black خوب نیست و اعوجاج لنز بیشتر به چشم می خورد و توزان نور سفید پیش فرض بیشتر به سمت مجنتا متمایل است. همچنین، میکروفون استریوی دوربین اکشن کم Yi 4K مستعد نویز باد و پیکینگ است. این دوربین علاوه بر ضبط 4K، تنظیمات ضبط 1080/120p و 720/240p را نیز ارائه می کند و لرزه گیر تصویر در هنگام ضبط 1080p موجود است. عکس ها با رزلوشن 12 مگا پیکسل تولید شده و حداکثر سرعت عکسبرداری متوالی دوربین، 30 فریم در ثانیه است. یک حالت ضبط تایم لپس با فواصل 0.5 تا 60 ثانیه نیز ارائه شده است.

Yi 4K Action Camera از یک باطری شارژی و قابل جداسازی 5.4Wh با عمر اسمی 120 دقیقه ضبط با تنظیم 4K/30p استفاده می کند. این دوربین بهترین عمر باطری این کلاس را ارائه می کند. این دوربین نیز مثل مدل HERO4 Black یک حالت ضبط در نور کم خودکار را ارائه می کند و کاربران می توانند جبران نوردهی، توازن نور سفید و ISO را به صورت دستی تنظیم کنند. امکان کنترل این دوربین از طریق یک نرم افزار تلفن هوشمند نیز وجود دارد.

دوربین Yi 4K ویژگی ها و قابلیت های خوب متعددی دارد. این دوربین در عمل همان قابلیت ها و مشخصات دوربین HERO4 Black را با یک کیفیت تصویر خوب و با قیمتی 150 دلار ارزان تر ارائه می کند. کیفیت ساخت آن تراز اول نیست، ولی صفحه نمایش لمسی و عمر باطری عالی آن باعث می شوند دوربین Yi 4K Action Camera گزینه بسیار جذاب و قابل توجهی باشد.

دوربین های اکشن کم جدید

از زمانی که ما اقدام به بررسی بهترین دوربین های اکشن کم سال 2016 کردیم، مدل های جدید متعددی در نمایشگاه فوتوکینای سال 2016 رونمایی شده اند، از جمله GoPro HERO5 Black (Session)، Sony X3000 و Nikon KeyMission 170 (که در همین سایت مقاله هایی درباره آنها منتشر شده است). ما به محض اینکه فرصت ارزیابی این مدل های جدید را پیدا کنیم، بررسی اجمالی حاضر را به روز رسانی خواهیم کرد. فعلا، به اشاره مختصری به این مدل های جدید بسنده می کنیم.

GoPro HERO5 Black

 

دوربین اکشن کم جدید GoPro HERO5 Black مدل پرچمدار جدید این شرکت است. این دوربین بدون نیاز به محفظه تا عمق 33 متر ضدآب بوده و قادر به ضبط فیلم های 4K با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه است. مثل مدل قبل از خود، این دوربین نیز مجهز به یک سنسور تصویر 2.3/1 اینچ بوده و قادر به تولید عکس های 12 مگا پیکسل در دو فرمت JPEG و خام است. دوربین HERO5 Black مجهز به یک صفحه نمایش 2 اینچ، مجموعه ای از کنترل های صوتی (که با صدا فعال می شوند)، سیستم جی­پی­اس داخلی، 3 میکروفون و لرزه گیر الکترونیکی در ضبط 1080p بوده و با قیمت 400 دلار عرضه می شود.

GoPro HERO5 Session

 

دوربین اکشن کم جدید GoPro HERO5 Session با ارائه مشخصاتی تقریبا یکسان با مدل HERO5 Black، یک مدل 4K کوچکتر بوده و صفحه نمایش لمسی این مدل را حذف کرده است، که در نتیجه آن از بدنه بسیار کوچک و مکعب شکل برخوردار شده است (ما مدل قبلی این دوربین، یعنی، HERO4 Session را بسیار تحسین می کردیم). قیمت این دوربین 300 دلار است.

Nikon KeyMission 170

 

دوربین Nikon KeyMission 170 اولین ورود واقعی شرکت نیکون به بازار دوربین های اکشن کم است. این دوربین که بدون نیاز به محفظه تا عمق 33 متر ضدآب می باشد، قادر به ضبط فیلم های 4K/30p بوده و مجهز به یک سنسور تصویر 2.3/1 اینچ 12 مگا پیکسل، یک صفحه نمایش غیر لمسی داخلی، میکروفون استریو و بوش سه پایه است. این دوربین نیز مثل بسیاری از دوربین های کامپکت این شرکت از همان باطری شارژی Nikon EN-EL12 استفاده کرده و در هنگام ضبط فیلم های 1080/120p سیستم لرزه گیر الکترونیکی ارائه می کند. دوربین اکشن کم جدید Nikon KeyMission 170 با قیمت 400 دلار عرضه خواهد شد.

 

Sony X3000

 

دوربین Sony X3000 جدیدترین دوربین اکشن کم سطح بالای شرکت سونی بوده و ادعاهای بزرگ زیادی دارد. برجسته ترین ویژگی این دوربین جدید که بدون محفظه نه ضدآب است و نه ضد ضربه، ارائه لرزه گیر تصویر در ضبط فیلم های 4K است، ویژگی ای که که سایر رقبا همگی فاقد آن هستند. Sony X3000 از یک سنسور تصویر BSI CMOS پشت روشن 2.3/1 با رزلوشن 8.2 مگا پیکسل با قابلیت قرائت پیکسل کامل و بدون ترکیب پیکسل استفاده می کند. این مدل قادر به ضبط فیلم های 4K/30p بوده، یک فاصل کاربری جدید را ارائه کرده و و در مقایسه با مدل های قبلی از طراحی بدنه کوچکتری برخوردار است. این دوربین همچنین مجهز به یک لنز Zeiss بوده و یک بوش سه پایه را ارائه می کند و با قیمت 400 دلار عرضه خواهد شد.

 

Garmin VIRB Ultra 30

 

دوربین اکشن کم جدید Garmin VIRB Ultra 30 که اواخر مرداد امسال رونمایی شد، یک دوربین 4K فوق العاده مجهز و توانمند بوده و قابلیت های متعددی را ارائه می کند. این دوربین نیز مثل HERO5 Black کنترل های صوتی، یک سیستم جی­پی­اس و صفحه نمایش حساس به لمس و همچنین فشار سنج، شتاب سنج، قطب نما و ژیروسکوپ را ارائه می کند. Garmin VIRB Ultra 30 با ارائه قابلیت ضبط فیلم های 4K/30p، مجهز به یک سنسور تصویر 12 مگا پیکسل (احتمالا از نوع 2.3/1 اینچ) بوده و بدون محفظه ضدآب نیست. این دوربین نیز در هنگام ضبط فیلم سیستم لرزه گیر ارائه می کند، اما مثل اکثر رقبا (بجز دوربین جدید سونی) به هنگام ضبط 4K فعال نیست (اما می توان از آن در تنظیم 1440/60p استفاده کرده). دوربین اکشن کم جدید Garmin VIRB Ultra 30 در حال حاضر با قیمت 500 دلار، گران ترین مدل موجود در بازار است.

نتیجه گیری

بهترین مدل (با در نظر گرفتن تمام جنبه ها: GoPro HERO4 Black

 

درست است که دوربین اکشن کم GoPro HERO4 Black مدت زیادی است که در بازار عرضه می شود، اما همچنان انتخاب اول ما به عنوان بهترین دوربین اکشن کم موجود در بازار با در نظر گرفتن همه جنبه ها و ویژگی هاست. چرا؟ این دوربین در بین دوربین های اکشن کم یکی از بهترین کیفیت تصویرهای 4K موجود در بازار را ارائه کرده و به نوعی سبک ترین مدل بوده و جزء کوچکترین دوربین های اکشن کم 4K بازار طبقه بندی شده و از کیفیت ساخت خوب و مقاومی برخوردار است (البته این دوربین بدون محفظه ضدآب نیست). حالت های ProTune و Auto Low Light کنترل ابتکاری بیشتری بر روی تصویر برای کاربران فراهم می کنند و نرم افزار ویرایش اختصاصی این شرکت با وجودی که کمی کند است، در کل ابزار ویرایش قدرتمند و سهل الاستفاده ای است. این دوربین تنها یک صفحه نمایش رو به جلو را ارائه می کند، اما با پرداخت 80 دلار می توانید یک صفحه نمایش اصلی جانبی برای آن تهیه کنید. اگر پول آن را داشته و به دنبال بهترین دوربین اکشن کم 4K هستید، در این صورت دوربین GoPro HERO4 Black می تواند بهترین گزینه شما باشد.

مناسب ترین مدل از نظر قیمت و قابلیت: Yi 4K

 

کیفیت تصویر 4K دوربین Yi 4K به اندازه دوربین های سونی و GoPro خوب نیست، اما فاصله زیادی نیز با آنها ندارد. کیفیت صدای این دوربین در بهترین حالت، متوسط است، اما این دوربین در بین تمام مدل های بررسی شده در این مقاله بهترین فاصل کاربری و عمر باطری را ارائه می کند. صفحه نمایش لمسی دوربین اکشن کم Yi 4K واقعا عالی است (البته بدون دستکش)، و با وجودی که کیفیت تصویر آن به پای دوربین های GoPro نمی رسد، اما زمان که از محفظه اختصاصی دوربین استفاده کنید، این فاصله بسیار کم می شود. خلاصه اینکه، دوربین Yi 4K برای بسیاری از کابران گزینه مناسبی است و قیمت آن نیز در مقایسه با مدل های بالاتر، بسیار مناسب تر است.

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.