آدرس فروشگاه مصطفی : تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع حافظ، پاساژ حافظ، پلاک 37    تلفن : 66726191 - 66701244 - 66701463 - 66716441   موبایل : 09121241979

     بررسی پرینتر اپسون Epson SureColor SC-P600   94/10/09

بررسی پرینتر Epson SureColor SC-P600

مقدمه

پرینتر چاپ عکس Epson SureColor SC-P600 A3+ برای عکاسان حرفه ای و آماتور پیشرفته ای طراحی شده است که در چاپ عکس های دیجیتالی به دنبال بالاترین کیفیت چاپ هستند. این پرینتر از 9 جوهر رنگدانه ای استفاده می کند که عبارتند از: زرد، مجنتای روشن درخشان، فیروزه ای روشن، مجنتای درخشان، فیروزه ای، سیاه روشن روشن، سیاه روشن، سیاه عکاسی، و سیاه مات. قیمت پرینتر اپسون SureColor SC-P600 در بازارهای جهانی در حدود 750 دلار است.

ویژگی های پرینتر Epson SureColor SC-P600

پنل کنترل پرینتر اپسون SC-P600 که به سمت بالا باز می شود مجهز به یک صفحه نمایش LCD رنگی 2.7 اینچ لمسی و سه دکمه کنترل است: دکمه روشن / خاموش پرینتر، دکمه Home ( برای صفحه نمایش LCD )، و دکمه بازگشت به آخرین آیتم منو. بر روی این پنل کنترل یک دکمه اضافی و بدون کارکرد نیز وجود دارد که شرکت اپسون می توانست از آن برای یک کارکرد دیگر از قبیل چاپ، لغو چاپ، یا حتی به عنوان یک دکمه با قابلیت تغییر کاربری به صورت سفارشی استفاده کند. با این حال، تمام گزینه هایی که اشاره شد بر روی صفحه نمایش لمسی این پرینتر ارائه شده اند.

منوی ارائه شده بر روی صفحه نمایش LCD پرینتر Epson SC-P600 حاوی اطلاعات مفیدی درباره نحوه بارگذاری انواع کاغذ بر روی این پرینتر است، و صفحه های اطلاعات از قبیل میزان جوهرها، تنظیمات Wi-Fi، اطلاعات مربوط به نگهداری دستگاه و غیره را نیز ارائه می کند، که این امر نیاز به مراجعه به راهنمای کاربر که به صورت پی دی اف ارائه شده است را کمتر می کند. با زدن دکمه OK اکثر منوهای این پرینتر گسترده می شوند تا در ارتباط با هر یک از ویژگی ها و کارکردهای آن اطلاعات کافی و بیشتری را ارائه کنند.

راه اندازی پرینتر Epson SureColor SC-P600

پرینتر SC-P600 را به پریز برق متصل کرده و آن را روشن کنید. کارتریج های جوهر رنگدانه ای پرینتر را باید قبل از نصب، خوب تکان بدهید. این کار برای این است که ذرات جوهر رنگدانه ای سنگین تر آنها در کف کارتریج رسوب نکنند. کارتریج های این مدل همراه با سری پرینت حرکت نمی کنند، بلکه در در سمت چپ پرینتر در یک وضعیت ثابت باقی می مانند. هر یک از کارتریج های جوهر دارای فرم و قالب مخصوص به خود است که تنها در شکاف مخصوص به خود قرار می گیرد، این شکاف ها همچنین دارای یک برچسب رنگی هستند؛ در نتیجه این احتمال وجود ندارد که یک کارتریج را درون یک شکاف و محفظه اشتباه قرار دهید. کارتیج های جوهر پرینتر اپسون SC-P600 حاوی 25.9 میلی لیتر جوهر هستند، که در مقایسه با سایر مدل ها سخاوتمندانه به نظر می رسد، ولی جای تعجب است که چرا شرکت اپسون آنها را با حجم 26 میلی لیتر ارائه نکرده است. اندازه کوچکترین قطره جوهر متغییر تا 2.0pl کاهش یافته است، این اندازه باعث می شود پرینتر بتواند گرادیان های نرمتری را تولید کند و از طرف دیگر اثر نویز دانه ای را نیز کاهش می دهد.

با وجودی که هر 9 کارتریج جوهر بر روی چاپگر Epson SureColor SC-P600 نصب می شوند، اما در هر چاپ تنها از 8 عدد از آنها استفاده می شود. هنگامی که نوع کاغذ در درایور پرینتر یا از طریق صفحه نمایش LCD موجود در قسمت جلوی آن انتخاب می شود، پرینتر به صورت خودکار بین سیاه مات و سیاه عکاسی سوئیچ می کند. میزان جوهری که برای این تعویض جوهر استفاده می شود عبارت است: سیاه مات به سیاه عکاسی تقریبا 3 میلی لیتر جوهر، سیاه عکاسی به سیاه مات تقریبا 1 میلی لیتر جوهر.

سپس، درایورها و نرم افزار چاپگر Epson SC-P600 را نصب کنید؛ برای این کار تنها کافی است دستورالعمل هایی که بر روی صفحه نمایش پرینتر ارائه می شوند را دنبال کنید. در این پرینتر سه گزینه برای اتصال وجود دارد: یک پورت USB 2.0، سیستم Wi-Fi و 10/100 Ethernet. نرم افزاری که همراه با این چاپگر ارائه می شود شامل Epson Easy Print و نرم افزار مفید تر Epson Print CD و همچنین راهنمای کاربر با فرمت پی دی اف است. به هنگام استفاده از نصب سفارشی می توانید این نرم افزار را کنار بگذارید.

طراحی و کیفیت ساخت پرینتر Epson SureColor SC-P600

کیفیت ساخت کلی چاپگر SC-P600 با داشتن سینی های محکم ومقاوم که اصلا به نظر نمی رسند در اثر استفاده سنگین خراب بشوند، از استاندارد بالایی برخوردار است. این پرینتر ابعاد کوچکی دارد، 616 x 369 x 228 mm ( طول * عرض * ارتفاع ). تغذیه کننده کاغذ سه تکه عقب این پرینتر به هنگام بسته شدن نقش یک روکش محافظ در برابر گرد و خاک و سایر اجسام که ممکن است بر روی دستگاه بیافتند، را نیز ایفا می کند. سینی کاغذ جلوی این چاپگر شامل دو تکه و بخش تلسکوپی (تاشو) است، اما ظاهرا چنین به نظر می آید که این سینی برای گرفتن کاغذهای A3+ کمی کوچک است.

چاپگر اپسون SureColor SC-P600 یک مسیر کاغذ مستقیم بارگذاری از جلو برای کاغذهای ضخیم تر و مقوا با ضخامت حداکثر تا 1.3 میلی متر است. هنگام استفاده از کاغذهای ضخیم Fine-Art، کاغذ به داخل پرینتر کشیده شده و یک منحنی 45 درجه رو به بالا را ایجاد می کند تا کاغذ در کاغذ گیر مخصوص در عقب پرینتر قرار بگیرد و آماده چاپ شود. این سیستم تا اندازه ای گیج کننده است، چون این نوع کاغذ می توانست به راحتی از سینی عقب بارگیری شود. در چاپگر اپسون SC-P600 از مقوا با ضخامت حداکثر تا 1.3 میلی متر نیز می توان استفاده کرد، که دارای یک مسیر تغذیه مستقیم است. مقوا قبل از شروع شدن فرآیند چاپ به صورت کامل به داخل پرینتر کشیده می شود، و برای این کار لازم است که در عقب پرینتر فضای باز و فاصله بیشتر تا سایر اجسام وجود داشته باشد تا این امکان فراهم شود که مقوا قبل از اینکه مجدد برای چاپ به داخل پرینتر کشیده شود، بتواند از پشت آن تا اندازه ای بیرون بیاید.

چاپگر اپسن SureColor SC-P600 قادر است برچسب های بسیار باکیفیت را مستقیم بر روی دیسک های CD/DVD که از قابلیت پرینت جوهری برخوردار باشند، چاپ کند، که این ویژگی برای عکاسانی که دیسک های تصاویر عروسی و مجالس و محتوای چند رسانه ای تامین می کنند ویژگی مفیدی است. سینی CD/DVD به همراه پرینتر عرضه می شود، که در داخل سینی مسیر کاغذ مستقیم قرار می گیرد. شرکت اپسون برای طراحی برچسب نرم افزار Print CD را همراه با این پرینتر ارائه می کند، که این نرم افزار مقدماتی است اما برای تولید دیسک هایی با ظاهر خوب مناسب است.

ساپورت کاغذ عقب Epson SureColor SC-P600یک واحد سه تکه تلسکوپی (تاشو) است که به هنگام بسته شدن تبدیل به روکش بالای پرینتر می شود. قسمت پایین دارای دو پد با روکش لاستیکی برای جلوگیری از لیز خوردن کاغذهای بزرگ است. گاید کاغذ خاکستری کیفیت خوبی داشته و و در طول گاید نرم حرکت می کند، و علامت های مربوط به کاغذهای A4، نامه ای، و A3 در پشت آن حک شده اند.

سینی ساپورت کاغذ Specialty یا مخصوص در پشت پرینتر SureColor SC-P600 قرار گرفته است. این سینی به هنگام استفاده از سینی بارگذاری جلو به عنوان سینی چاپ عمل می کند، البته امکان بارگذاری کاغذ از این سینی وجود ندارد.

به همراه چاپگر SureColor SC-P600 دو نگهدارنده رول کاغذ عرضه می شود، که به پشت پرینتر نصب می شوند. این نگهدارنده می تواند رول های کاغذ با عرض حداکثر تا 13 اینچ را نگه دارد و علامت های نارنجی موجود نشان می دهند که نگهدارنده ها باید در کجا نصب شوند. به دلیل پیچش بسیار فشرده این فرمت کوچک، چاپ بر روی آنها کمی دشوار است، بهتر است چاپ بر روی این قبیل رول های کاغذ با استفاده از پرینترهای بزرگتر انجام شود. وقتی همه روکش ها بسته باشند، سطح بالای پرینتر SureColor SC-P600 کاملا صاف می شود. این ویژگی برای کاربرانی که فضای کمی را در اختیار دارند مفید است، و محل مناسبی برای گذاشتن بسته های کاغذ است. 

منبع: پارس کانن

https://telegram.me/parscanon1

برای دریافت آخرین اخبار روز دوربین های عکاسی در خبر نامه پارس کانن عضو شوید

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
 
  کد امنیتی :
 
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع پارس کانن مجاز است.
خرید دوربین |  قیمت دوربین |  نمایندگی کانن |  دوربین دیجیتال |  دوربین عکاسی

دوربین دیجیتال

© Copyright 2009-2012 by ParsCanon. All Rights Reserved.